Referencie

Ocenenia

Radio Head Awards 2020
Debut roka (Kristin Lash & Jacob Grey_Sleepin‘ With the Lights On)

Radio Head Awards 2020
Ocenenie Nadácie Advance Investments (Timea)

Radio Head Awards 2013
Album roka (Korben Dallas_Karnevalová vrana)

Radio Head Awards 2013
Singel roka (Korben Dallas_Otec)

Radio Head Awards 2012
Nováčik roka (Zlokot)

Radio Head Awards 2011
Album roka (Noisecut_Háj&lov)

Radio Head Awards 2010
Singel roka
(Noisecut+J.B. Kladivo_Mariena)

Radio Head Awards 2008
Album roka (Noisecut_Bliiizko)

<

katarzia

Katarzia

V roku 2013 som sa rozhodla nahrať svoj debutový album 2013 v štúdiu Lososound u Erika Horáka na základne jeho predošlých skúsenosti a úspechov nielen v oblasti skladania hudby, ale aj jeho technickej zdatnosti v oblasti nahrávania a mixovania a zvuku. Pri práci hľadám hlavne profesionalitu, ktorá pre mňa spočíva aj v dodržiavaní slova, termínov a rýchlosti a kvality práce a Erik sa osvedčil nie len ako najlepšia voľba a pomoc, ale počas nahrávania sme sa vďaka jeho ľudskému prístupu stali aj kamarátmi. Erik nikdy nepovedal, že sa niečo nedá, ak nastal nejaký problém, okamžite ho vyriešil, zohnal techniku a všetko, čo bolo treba a bol aj skvelým poradcom. Podarilo sa mu zachovať autentickosť a surovosť zvuku, ktorý bol pre môj prvý album prioritou, rozumeli sme si aj v názoroch na to, akou cestou sa pri nahrávaní a mixovaní vybrať. Po niekoľkých spoluprácach s ďalšími štúdiami a profesionálmi v štúdiovej práci u mňa Erik zostal zakódovaný ako prvá liga.

elections in the deaf town

Elections in the Deaftown

S výsledným zvukom od Lososa sme boli nadmieru spokojní. Vedel presne, ako chce kapela znieť, vedel to na sto percent docieliť a pridal aj “niečo naviac”. Jeho najsilnejšími stránkami sú podľa nás určite profesionalita, skúsenosti a nadšenie z práce.

zive kvety

Živé kvety

Všetko, čo potrebuješ, sú uši. Tak sa volá knižka o Georgovi Martinovi, producentovi The Beatles. Lososound je malé útulné štúdio, nahrávali sme vo väčších a určite aj lepšie vybavených, ale vždy to zostalo niekde na pol ceste. Živé kvety nahrali desať albumov, ale najlepší zvuk má ten posledný – Nové poschodia. Vďaka Erikovi a jeho zlatým ušiam.

para

HEX

Spolupráca s Erikom na mixe singlu Nezaspím bola velmi príjemná. Už som počul viacero jeho prác, najviac ma oslovila druhá doska od Archívneho chlapca, ktorá znela príjemne akusticky, ale aj velmi moderne. My sme potrebovali trošku drzejsí a súčasnejší mix, a Erik to všetko dodal spolahlivo a načas, navyše sa do songu vložil aj producentsky a nahral do refrénov peknú gitarovú linku. Lososound môžem len odporučiť.

para

Para

V štúdiu zažil Losos klasické parácke šialenstvo. Papiere a silné slová lietali vzduchom, zacyklená hádka, búchanie dverí a spol. Vždy zachovával kľud a rozvahu, poctivo sa sústredil na hudbu, mierne znervóznel len pri 746 zmene už “hotového” songu. A potom nám poslal verziu s ktorou sme boli všetci spokojný. Ďakujeme a odporúčame!

archivny chlapec

Archívny chlapec

Lososound je pre mna synonymom nielen pre skvelý zvuk, profesionaly prístup, ale najmä pre priateľskú takmer rodinnú atmosféru. Erik dokáže vytvoriť ideálne podmienky na nahrávanie a „vydolovať“ z hudobníka to najlepšie.

kolowrat

Kolowrat

S Erikom sa nám pracovalo dobre, pretože od začiatku bolo cítiť, že mu na výsledku záleží rovnako ako nám. Nahrávanie je proces, veľa vecí si pri ňom treba
vykomunikovať, je dôležité, keď pracujete s niekým, kto je na to plne sústredený. Vtedy sa veci darí urobiť lepšie. Pre nás to bola dobrá voľba.

top